ایران موزیک » ۱۱ روش حل مشکلات اپل موزیک از جمله خطای عدم اتصال

۱۱ روش حل مشکلات اپل موزیک از جمله خطای عدم اتصال

۱۴۰۳/۰۴/۱۶

حل مشکلات اپل موزیک - 11 روش حل مشکلات اپل موزیک از جمله خطای عدم اتصال

هر کاربری ممکن است در طول کار با اپل موزیک، دچار مشکل شود. با رائه راه حل های که ذکر کرده ایم مشکلات اتصال شما رفع خواهد شد .

میتوانید با تهیه اشتراک اپل موزیک پرمیوم( Family Sharing)  تجربه‌ بهتری از این سرویس داشته باشید.

در ادامه مطلب، به بررسی چگونگی حل این مشکلات از جمله خطای عدم اتصال میپردازیم. بنابراین اگر می‌خواهید اطلاعات کامل‌تری در این زمینه داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم ادامه مطلب را از دست ندهید.

رفع خطای عدم اتصال اپل موزیک

برای رفع خطای عدم اتصال اپل موزیک، اول از همه اطمینان حاصل کنید که دستگاه شما به یک شبکه وای‌ فای یا داده‌ موبایل پایدار و قوی متصل است. گاهی اوقات شاید سرورهای اپل مشکل داشته باشند. می‌توانید وضعیت سرویس‌های اپل را از طریق وب سایت رسمی آن، بررسی کنید. دستگاه خود را خاموش و روشن نمایید. این کار به طور معمول می‌تواند مشکلات موقتی که وجود دارد را برطرف کند.

بعد از انجام این اقدامات اطمینان حاصل کنید که سیستم عامل دستگاه و اپلیکیشن Apple Music به‌روز هستند. از اپل موزیک خارج شده و دوباره به آن، وارد شوید. به تنظیمات دستگاه بروید. روی نام خود ضربه بزنید. وارد بخش iTunes & App Store شوید. خروج را انتخاب کنید، دوباره وارد شوید و تنظیمات شبکه را ریست کنید. برای این اقدام کافی است به تنظیمات بروید.

بخش General را انتخاب کرده و بر روی گزینه Reset ضربه بزنید. Reset Network Settings را انتخاب کنید. اپلیکیشن اپل موزیک را پاک کرده و دوباره از اپ استور دانلود و نصب نمایید.

خالی شدن باتری دستگاه هنگام استفاده از اپل موزیک

خالی شدن باتری دستگاه هنگام استفاده از اپل موزیک می‌تواند به دلایل مختلفی رخ دهد. در این بخش از مطلب برای آشنایی شما، برخی از مهم‌ترین دلایل و نحوه حل آن‌ها را ذکر کرده‌ایم. با انجام این مراحل می‌توانید خیلی راحت مشکلات موجود را برطرف نمایید.

استفاده از داده همراه

دقت داشته باشید؛ استفاده زیاد از داده همراه برای پخش موسیقی می‌تواند باتری را سریع‌تر خالی کند. از این طریق بهتر است تا حد امکان از Wi-Fi استفاده کنید. با انجام این کار، می‌توانید طول عمر باتری را افزایش دهید و برای مدت طولانی‌تری از Apple Music بهره ببرید.

اپلیکیشن‌های پس ‌زمینه

گاهی اوقات خالی شدن سریع باتری حین کار با اپل موزیک، می‌تواند به دلیل باز بودن اپلیکیشن‌های پس زمینه باشد. پس فراموش نکنید سایر اپلیکیشن‌های باز را ببندید تا مصرف باتری کمتر شود. اگر با انجام این راهکار همچنان مشکل‌تان رفع نشد، توصیه می‌شود از افراد متخصص در این حوزه راهنمایی بگیرید.

بهینه نبودن تنظیمات اپل موزیک برای بهینه‌سازی تنظیمات اپل موزیک، باید در تنظیمات اپل موزیک گزینه‌ “Low Power Mode” را فعال کنید. با فعال کردن این گزینه، به راحتی تنظیمات مورد نظر بهینه می‌شود و مصرف باتری کم‌تر خواهد شد. به‌روزرسانی به آخرین نسخه از iOS نیز می‌تواند به بهینه‌سازی مصرف باتری کمک کند.

خطا اپل موزیک - 11 روش حل مشکلات اپل موزیک از جمله خطای عدم اتصال

رفع خطاهای احتمالی اپل موزیک

رفع مشکلات مربوط به Apple Music ممکن است کمی پیچیده باشد، اما در این جا راهکارهای مفیدی برای هر کدام از مشکلات احتمالی ذکر کرده‌ایم. اگر می‌خواهید به مشکلات بیشتری برنخورید، با دقت و به صورت مرحله به مرحله آن‌ها را دنبال کنید.

لود نشدن کتابخانه Apple Music

برای حل این مشکل بررسی کنید که به یک شبکه وای ‌فای یا داده موبایل پایدار متصل هستید. iOS و اپلیکیشن اپل موزیک خود را به آخرین نسخه موجود به‌روزرسانی کنید. از حساب Apple ID خود خارج شوید و مجدداً وارد شوید. در آخر هم دستگاه خود را خاموش و روشن کنید تا مشکل برطرف شود.

پخش نشدن آهنگ‌های اپل موزیک در آیفون

در اولین قدم بررسی کنید که آهنگ به‌ طور کامل دانلود شده باشد. مطمئن شوید که حالت Airplane Mode یا Silent Mode فعال نیست. برای ریست تنظیمات شبکه به مسیر Settings > General > Reset

 Network Settings بروید. پس از طی کردن این مراحل، مشکل موجود به سرعت از بین خواهد رفت.

موجود نبودن آهنگ‌ها در اپل موزیک 

برخی آهنگ‌ها ممکن است به دلیل محدودیت‌های جغرافیایی در دسترس نباشند. بنابراین به مسیر Settings > Screen Time > Content & Privacy Restrictions > Content Restrictions بروید و مطمئن شوید که محدودیتی برای موسیقی‌های شما وجود ندارد.

پخش نشدن آفلاین آهنگ‌ها در Apple Music

اطمینان حاصل نمایید که آهنگ‌ها به ‌طور کامل دانلود شده‌اند. جهت فعال ‌سازی حالت آفلاین به مسیر Music > Library > Downloaded Music بروید و آهنگ‌های دانلود شده را مشاهده نمایید. بررسی کنید که اشتراک Apple Music شما منقضی نشده باشد.

دانلود نشدن آهنگ‌ها در اپل موزیک

دانلود نشدن آهنگ‌ها در اپل موزیک می‌تواند به دلیل نداشتن فضای ذخیره‌سازی کافی رخ دهد. پس مطمئن شوید که فضای کافی در دستگاه خود دارید. تنظیمات شبکه را ریست کنید. از حساب Apple ID خود خارج شوید و مجدداً وارد شوید تا مشکل به سادگی حل شود.

رد کردن خودکار آهنگ‌ها در اپل موزیک

مشکل رد کردن خودکار آهنگ‌ها در اپل موزیک می‌تواند به دلایل مختلفی به‌وجود بیاید. مشکلات در اتصال اینترنت ممکن است باعث شود که Apple Music نتواند آهنگ‌ها را بارگذاری کند. پس به یک اینترنت قوی وصل شوید. در صورت رفع نشدن مشکل، از حساب کاربری خود در اپل موزیک خارج شوید و دوباره آن را راه‌اندازی نمایید.

این کار می‌تواند مشکلات مربوط به احراز هویت و همگام‌ سازی را نیز حل کند. به تنظیمات دستگاه بروید و کش اپلیکیشن اپل موزیک را پاک کنید. این کار می‌تواند به حل مشکلات مربوط به حافظه موقت کمک کند. اگر همچنان مشکل حل نشد، آهنگ‌ها را حذف کرده و دوباره دانلود کنید. به مسیر Settings > General > Reset All Settings بروید تا مشکل رد کردن خودکار آهنگ‌ها در اپل موزیک حل شود.

حذف آهنگ‌های دانلود شده در اپل موزیک

جهت حل این مشکل نیز نیاز به بررسی تنظیمات ذخیره‌سازی دارید. پس به مسیر Settings > Music > Optimize Storage بروید و مطمئن شوید که این گزینه غیرفعال است. iOS و اپلیکیشن Apple Music خود را به آخرین نسخه موجود به‌روزرسانی کنید.

ارور اپل موزیک - 11 روش حل مشکلات اپل موزیک از جمله خطای عدم اتصال

اضافه‌ نشدن آهنگ‌ها به کتابخانه موسیقی iCloud

شاید برخی مواقع آهنگ‌های‌تان به کتابخانه موسیقی icloud اضافه نشود. در چنین شرایطی مطمئن شوید که فضای کافی در حساب iCloud شما موجود است. به مسیر Settings > Music > iCloud Music Library بروید و این گزینه را فعال نمایید.

خطای not available هنگام جستجو آهنگ

اولین راهکار برای رفع این مشکل، بررسی اتصال به اینترنت است. پس مطمئن شوید که به یک شبکه وای ‌فای یا داده موبایل پایدار متصل هستید. همچنین در نظر داشته باشید؛ برخی آهنگ‌ها ممکن است به دلیل محدودیت‌های جغرافیایی در دسترس نباشند.

گزینه Optimize Storage در اپل موزیک

گزینه Optimize Storage در اپل موزیک، به ‌طور خودکار آهنگ‌های دانلود شده‌ای که به ندرت گوش داده می‌شوند را حذف می‌کند تا فضای ذخیره‌ سازی آزاد شود. این ممکن است باعث حذف آهنگ‌های مورد علاقه شما شود. برای جلوگیری از این مشکل، Optimize Storage را غیرفعال کنید.

نتیجه‌گیری

همان طور که متوجه شدید؛ حل مشکلات اپل موزیک از جمله خطای عدم اتصال، کار خیلی دشواری نیست. با رعایت راهکارهایی که در این مطلب ذکر شد، می‌توانید بیشتر مشکلات معمول مربوط به Apple Music را حل کنید.

در صورتی که مشکلات همچنان ادامه داشتند، ممکن است نیاز به تماس با پشتیبانی فروشگاهی که از آن اکانت را تهیه کردید داشته باشید. میتوانید اشتراک و اکانت پرمیوم ارزان و تضمینی از اکانت۴آل با پشتیبانی دائمی و به صورت قانونی تهیه کنید :

https://account4all.ir/